Gabaryty – informacje i dobre praktyki

Drodzy Właściciele i Mieszkańcy budynku przy ul. Kwiatowej 23

W trosce o bezpieczeństwo, codzienną wygodę, i estetykę w naszym budynku, Zarząd Wspólnoty i  Administracja FELIX zwracają się z prośbą o przestrzeganie zasad dotyczących gromadzenia odpadów wielkogabarytowych. W ostatnich tygodniach popularnie nazywane “gabaryty” znacznie utrudniały korzystanie z pomieszczeń na śmieci i zalegały w bezpośrednim otoczeniu budynku, tworząc atmosferę dzielnicy nędzy, a nie – jednej z przyjemniejszych części Warszawy. Nie dopuszczajmy do tego, przestrzegając kilku zasad.

W ramach opłaty śmieciowej wnoszonej przez nas urzędu m.st. Warszawy, przysługuje nam jeden wywóz odpadów wielkogabarytowych miesięcznie, z jednego wyznaczonego miejsca. Usługę realizuje wybrany przez miasto wykonawca i jest to firma LEKARO. Termin wywozu dla naszego obszaru zazwyczaj przypada na pierwszy tydzień miesiąca. Zbędne, duże przedmioty najlepiej wyrzucać na dzień-dwa przed przyjazdem ekipy LEKARO, aby nie utrudniać korzystania z części wspólnych dłużej, niż jest to niezbędne. Dla ułatwienia Administracja będzie wywieszać w widocznym miejscu informacje o najbliższym terminie wywozu.

 

Miejscem składowania “gabarytów” jest pomieszczenie na śmieci przy III klatce schodowej, znajdującej się od strony sklepu Carrefour. Do tej klatki dojazd dla pojazdu realizującego wywóz jest najłatwiejszy.

Niedopuszczalne jest gromadzenie odpadów na klatkach i korytarzach piwnic!
Drodzy Sąsiedzi, nie róbcie z tych miejsc śmietnika lub podręcznego magazynu. Zagraża to bezpieczeństwu przeciwpożarowemu, utrudnia życie innym, sprzyja rozmnażaniu insektów i szczurów. Łóżko czy stary telewizor łatwiej znieść na parter w przewidziane miejsce niż taszczyć do piwnicy. Prosimy o uprzątnięcie wystawionych w ten sposób rzeczy przed najbliższym wywozem gabarytów.

Będziemy mieszkać w takim otoczeniu, jakie sobie stworzymy. Wymagajmy od siebie tego, czego sami wymagamy od innych. Dbajmy o bezpieczeństwo, czystość i porządek.

Do “gabarytów” zaliczają się: “Gabarytami” nie są:
  • Meble np. stoły, szafki, krzesła, kanapy
  • Sprzęty domowe np. dywany, wózki dziecięce, materace, rowery, duże zabawki, szyby, lustra,
  • Sprzęt RTV i AGD (duży i mały)
  • Drobne odpady remontowe
  • Choinki
  • Odpady i materiały budowlane, remontowe, sanitarne,
  • Deski drewniane, panele, ramy okienne, drzwi,
  • Wanny, umywalki, muszle toaletowe, spłuczki,
  • Grzejniki, płytki, rolety
  • Części samochodowe, smary, lakiery,

Do osób prowadzących remonty: Prosimy, nie podrzucajcie śmieci na koszt Wspólnoty, zamówcie kontener i zlećcie jego wywóz niezwłocznie po skończonej pracy!

Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Kwiatowa 23 i ADM FELIX